Książki/rozdziały (WNS)
Permanent URI for this collection
Browse
Browsing Książki/rozdziały (WNS) by browse.metadata.rights "Uznanie autorstwa 3.0 Polska"
Now showing 1 - 3 of 3
Results Per Page
Sort Options
- ItemDzieci postmoderny? Studium socjologiczne nad religijnością studentów(Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu, 2014) Kozak, JarosławGłównym problemem książki jest diagnoza religijności studentów lubelskich i jej uwarunkowania demograficzne i społeczne. Publikacja jest obszernym studium religijności młodzieży akademickiej według przyjętych w socjologii parametrów religijności. W polu poszukiwań badawczych znajduje się nie tylko stan życia religijnego młodzieży, ale i jego uwarunkowania oraz zróżnicowania, a nawet kierunek dokonujących się przemian. Te ostatnie można było uchwycić w ogólnych zarysach poprzez porównanie religijności w różnych typach środowisk młodzieżowych. Badania socjologiczne zrealizowane w pięciu największych uczelniach Lublina (UMCS, KUL, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Politechnika Lubelska, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie) dotyczące religijności i moralności religijnej, sięgającej głęboko w sferę prywatności, są bardzo szczegółowo i kompetentnie opisane, zinterpretowane i wyjaśniane w świetle przyjętych teorii socjologicznych: modernizacji, sekularyzacji, indywidualizacji).
- ItemWprowadzenie [w:] Pedagogika rodziny. Podejście systemowe. T 1: Familiologia(Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna w Gdańsku, 2016) Magier, Piotr
- ItemWspieranie rodziny z niepełnosprawnym dzieckiem wyzwaniem dla pracy socjalnej(Europerspektywa, 2011-09-15) Otrębski, Wojciech; Konefał, Konrad; Mariańczyk, Katarzyna; Kulik, Małgorzata MariaPublikacja zawiera efekty prac badawczych przeprowadzonych przez firmę EUROPERSPEKTYWA w ramach projektu „Badania rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Jednym z głównych założeń projektu było zdiagnozowanie sytuacji, potrzeb, problemów, zadowolenia z otrzymanego wsparcia rodzin z dziećmi głęboko wielorako niepełnosprawnymi do 7 roku życia oraz wypracowanie na tej podstawie założeń i rekomendacji dla systemu i form wsparcia tych rodzin. Starając się w jak najlepszym stopniu osiągnąć zakładane rezultaty, realizatorzy projektu podjęli się wykonania w jego ramach badań 200 rodzin z dzieckiem głęboko wielorako niepełnosprawnym do 7 roku życia, 100 pracowników ośrodków pomocy społecznej oraz 20 dyrektorów (lub osób upoważnionych) PCPR z terenu województwa lubelskiego. Na ich podstawie przygotowano cztery analizy: analiza socjoekonomiczna funkcjonowania rodzin i ich opis demograficzny, analiza psychospołeczna funkcjonowania rodzin, analiza pracowników i instytucji pomocy społecznej oraz analiza obowiązujących w Polsce rozwiązań prawnych dotyczących wparcia rodzin z dziećmi gwn na tle UE i rozwiązań w innych krajach.